fbpx

Fyzioterapie

Fyzioterapie - je založená na podrobné diagnostice pohybového aparátu. Provádíme terapie pro úlevu od bolesti zad a kloubů, při migrénách, cvičení při vyhřezlé ploténce, zlepšení pohyblivosti, kompenzace sportovního zatížení, konzultace poúrazových a pooperačních stavů, apod.

Nabízíme

 • Spirální stabilizace páteře

  O co jde?
  Cvičení dle MUDr. Richarda Smíška zaměřené na stabilizaci a mobilizaci páteře. Vzniklo z principů spirální dynamiky. Při cvičení dochází k aktivaci spirálně uložených svalů v těle, díky čemuž dochází ke snížení tlaku na meziobratlové disky a nasávání tekutiny do ploténky, k její regeneraci. Zároveň se zformuje celá postava a aktivuje svalstvo nohou, hýždí, pánevního dna, břicha, mezilopatkové svaly. Následně dochází k uvolnění svalů a protažení vertikálních svalových řetězců.
  Při našich lekcích se snažíme v malé skupině věnovat maximální pozornost správně provedenému cviku. Pouze komplexní zapojení svalů od plosky nohy až po hlavu přinese kýžený efekt. Snažíme se o přenesení nově získaných dovedností ze cvičení do běžného denního fungování. Lekce je završena krátkou relaxací ve vhodné poloze, která je pro každého klienta upravena podle jeho individuálních potřeb.

  S čím pomůže?
  Cvičení pomůže od bolestí zad, hlavy, nohou, pomůže s posílením svalů nohou, pánevního dna, trupu celkově. Ale i jako kondiční a kompenzační trénink. Bonusem je tvarování postavy, lepší držení těla a ladnější chůze

  Pro koho?
  Cvičení je vhodné pro osoby s bolestmi zad, skoliózou, VDT, plochonožím, vbočením palce atd.
 • Viscerální terapie

  O co jde?
  Jedná se o novinku ve fyzioterapii, která se zabývá cílenou práci s orgány přes jejich obaly, za účelem jejich uvolnění a zlepšení jejich funkce.
  • Zdravé orgány mají fyziologický pohyb. Jeden orgán se pohybuje vůči druhému orgánu (kloužou vůči sobě). Při únavě nebo u nemocných jedinců se pohyb zpomaluje.
  • Orgány obalují membrány, fascie a vazy a spojují je s ostatními tělesnými součástmi (se svaly). Proto jakýkoliv funkční blok nebo srůst k jiné struktuře (i v malém rozsahu) má za následek funkční poškození tohoto orgánu.

  S čím pomůže?
  Následkem poškození orgánu může být řada obtíží. Vzniká bolest (př. hlavy, ramene, kolen), omezení pohybu, změna držení těla (až skolióza).

  Pro koho?
  Vhodná pro Vás, kteří máte pohybové obtíže, pro ženy s gynekologickými problémy, a všechny se zažívacími obtížemi.
 • Dornova metoda

  O co jde?
  Jemná manuální terapie (objevitel Dieter Dorn), jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny na milimetr přesně zpět do svých původních správných poloh. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta.
  Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

  S čím pomůže?
  Vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích.

  Pro koho?
  Dornovou metodou mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní.
 • Měkké techniky a mobilizace

  O co jde?
  Měkké techniky - Pomocí měkkých technik se ovlivňují tzv. měkké tkáně (kůže, podkoží, svaly, facie a svalové úpony). Můžeme je ovlivnit několika způsoby - protažením, hlazením, tlakem nebo řasením. Nejedná se však o masáž.
  Mobilizace - Mobilizace je součástí manuální terapie, při které se postupně odstraňují kloubní blokády a tím se obnovuje pohyblivost v daném kloubu, popřípadě části páteře. Mobilizační techniky jsou jemné opakující se pohyby v kloubu (zkrátka tam, kam až nás kloub pustí). K usnadnění aktivace příslušných svalů a svalových skupin se využívá také dechu a pohledu očí. V okolí zablokovaného kloubu či segmentu se mění i měkké tkáně, bývá zhoršený krevní i lymfatický oběh.

  S čím pomůže?
  S bolestmi páteře, kloubů a svalů.

  Pro koho?
  Pro všechny po úrazu, přetížené, při vadném držení těla, při větší statické zátěži, (sezení u PC apod.).
 • Kineziotaping

  O co jde?
  Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze - pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Pomocí kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek (tejpů) umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivující ozdravné procesy. Tejpy se zastřihují do různých tvarů, aby splnily účel kineziotapingu.

  S čím pomůže?
  Tejpování se využívá u bolesti zad, hlavy, bolesti v oblasti křížové kosti, po úrazech, při vadném držení těla, úponových bolestech, při menstruačních bolestech atd.

  Pro koho?
  Pro sportovce s přetíženými svaly, pro lidi po úrazech, pro ženy, muže i děti.
 • Úprava pohybových stereotypů

  O co jde?
  Častou příčinou vadného stereotypu je omezení hybnosti v kloubu, či kloubní vůle (může tp být ale také následek špatného pohybového stereotypu. V tomto případě fyzioterapeut pomáhá rozcvičit daný kloub. Dle potřeby provede často i mobilizaci. Pak se můžeme začít věnovat postupně nácviku správného pohybového stereotypu a zapojení svalů do správného pohybu.

  S čím pomůže? S chronickými bolestmi zad a kloubů, nesprávným držením těla

  Pro koho?
  Pro všechny, kteří už dál nechtějí trpět bolestmi
 • Metoda Ludmily Mojžíšové

  O co jde?
  Originální léčebná metoda, která může léčit druh neplodnosti způsobený špatným stavem pohybového systému. Využívá mobilizace, techniky měkkých tkání, pasivní pohyby, masáže a tepelné procedury. Léčba se zaměřuje na páteř, pánev a svaly celého těla.

  Tato metoda je založena na principu, že existují reflexní vztahy mezi páteří a vnitřními orgány. Dojde-li k dysfunkci páteře, dochází také k dysfunkci odpovídajícího vnitřního orgánu a obráceně. Dlouhodobé a nadměrné podráždění z nervových vláken způsobuje nadměrné zvýšení spazmu (neboli křeče) ve svalech kolem páteře a svalů pánevního dna.

  K čemu to vše vede?

  • Nadměrné namáhání svalstva vejcovodů způsobuje jejich neprůchodnost
  • Spazmus děložního čípku způsobuje bolestivou menstruaci
  • Spazmus dělohy může způsobit „dráždivé lůno“, tj. stav, který může zapříčinit opakované potraty
  • Spazmus pochvy může mít za následek bolest při pohlavním styku.

  S čím pomůže?
  Vertebrogenní poruchy (bolesti zad), neplodnost, bolestivá menstruace, bolestivý pohlavní styk, bolesti kostrče, skolióza, inkontinence, zácpa, bolesti v pánevní oblasti

 • Kraniosakrální osteopatie

  O co jde?
  Kraniosakrální osteopatie (cranio – lebka, sacrum – kost křížová) je forma neinvazivní celostní terapie, která využívá jemné vyvíjení tlaku na určitých částech těla, čímž napomáhá autoregulačním mechanismům celého těla. Terapeut svým hmatem vyšetřuje pohyblivost kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku, intrakraniální a spinální systém, mozkomišní mok, celý páteřní kanál, včetně kosti křížové. Dotek terapeuta nepřesahuje tlak 5 gramů, což je přibližně váha dvacetikoruny. Pokud zjistí omezení pohyblivosti, které zabraňují přirozenému fungovaní systému, velice citlivě organismus usměrní.

  Celá metoda je založena na myšlence, že jemnou manipulací s kostmi lebky, páteře a pánve lze normalizovat tok mozkomíšního moku v centrálním nervovém systému. Tím se odstraní „blokády“ z normálního toku, což zvyšuje schopnost těla léčit se. Celková práce s kostmi, fasciemi a tkáněmi může obnovit kraniosakrální pohyblivost, to má za následek snížení bolesti, uvolnění emočního i fyzického stresu a napětí. Výsledkem může být léčba řady stavů, zdravotních problémů, fyzické i psychické bolesti.

  Kraniosakrální terapii lze použít pro lidi všech věkových skupin (novorozenci, batolata, senioři, těžce zdravotně handicapovaní lidé).

  S čím pomůže?
  migrény a bolesti hlavy, horečka, chřipka, astma, zácpa, syndrom dráždivého tračníku, narušené spánkové cykly a nespavost, skolióza, infekce dutin, bolest krku, fibromyalgie, autismus, lehké mozkové dysfunkce, opakované ušní infekce nebo kolika u kojenců, zotavení z traumatu, včetně traumatu z krční páteře, poruchy nálady jako úzkost nebo deprese, rakovina, neplodnost

  Vedlejší účinky
  Nejběžnějším vedlejším účinkem kraniální sakrální terapie je mírné nepohodlí po léčbě. Toto je často dočasné a zmizí do 24 hodin.

  Pro koho není vhodná?
  Existují diagnózy, u kterých se terapie nedoporučuje. Patří mezi ně lidé, kteří mají:

  • závažné poruchy krvácení
  • diagnostikované aneuryzma
  • historie nedávných traumatických poranění hlavy, která mohou zahrnovat lebeční krvácení nebo zlomeniny lebky

  Postup a technika
  Když přijedete na schůzku, terapeut se vás zeptá na vaše příznaky a anamnézu. Během léčby obvykle zůstanete oblečení, proto si na schůzku noste pohodlné oblečení. Vaše sezení bude trvat asi hodinu a půl a pravděpodobně začnete tím, že si lehnete na záda na masážní stůl. Terapeut může začít u vaší hlavy, nohou nebo blízko středu těla. Postupně se vás bude dotýkat na nohou, hlavě nebo křížové kosti, aby poslouchal jejich jemné rytmy. Pokud zjistí, že je to nutné, může vás jemně stlačit nebo přemístit, aby normalizovali tok mozkomíšních
  tekutin. Během léčby někteří lidé pociťují různé pocity. Mohou zahrnovat:

  • pocit hluboké relaxace
  • usínání
  • vyvstanutí vzpomínek z celého života
  • vidění barev
  • pocit „mravenčení“ (znecitlivění)
  • pocit tepla nebo chladu

  Kraniosakrální osteopatie může schopna poskytnout úlevu už po prvním sezení. Dle zdravotního stavu a diagnózy se doporučuje 3-10 sezení, vše je ovšem individuální. Počet návštěv prodiskutujte se svým terapeutem. Doporučuje se i jako prevence a posílení imunity u zdravých jedinců.

 • Osobní tréninky a Cvičení ve skupinách

  OSOBNÍ TRÉNINKY POD DOHLEDEM FYZIOTERAPEUTA
  kondiční cvičení a posilování, bosu, flowing, velké míče, TRX apod.

  CVIČENÍ VE SKUPINÁCH
  cvičení na míči, SM systém, cvičení s vlastní vahou těla, práce a cvičení s dětmi

Personál

Lucie Janalíková, DiS.

Lucie Janalíková, DiS.

Fyzioterapeutka
Bc. Lucie Lukšová

Bc. Lucie Lukšová

Fyzioterapeutka
Mgr. Kamila Krempaská

Mgr. Kamila Krempaská

Fyzioterapeutka

Reference

Věra
26.03.2021, 16:45
Včera jsem poprvé navštívila tuto kliniku. Velmi příjemné a milé prostředí. Skvělý personál a paní fyzioterapeutka se mi věnovala … Číst více
Barbora
11.01.2021, 17:52
Po létech tápání, hledání a nenacházení dobrého fyzioterapeuta jsem konečně objevila paní Lucii Janalíkovou. Byla to čistě … Číst více
Guest
16.08.2020, 15:48
Již roky se léčím alternativní medicínou, obzvláště akupunkturou. S přibývajícími léty se dostavily potíže se zády, obzvláště v … Číst více